Ndërlidhjet

Komisioneri për zgjerim i Bashkimit Evropian Stefan Fuele, po qëndron në Beograd ku është takuar me kryeministrin Aleksander Vuqiq dhe me zyrtarë të tjerë të lartë.

Fuele ka deklaruar se Bashkimi Evropian e mbështet integrimin e Serbsië në bllokun e shteteve të BE-së.

Prioritetet kryesore të Serbisë, sipas tij, janë reformat ekonomike, fuqizimi i rendit dhe ligjit si dhe normalizimi i marrdhënieve me Kosovën.
XS
SM
MD
LG