Ndërlidhjet

Zv/sekretari amerikan i Shtetit viziton Kazakistanin


William Burns
Zëvendëssekretari amerikan i Shtetit, William Burns, do të vizitojë kryeqytetin e Kazakistanit, Astana, këtë javë.

Ambasada e SHBA-së në Kazakistan ka thënë se Burns do të qëndrojë në Astana më 7 dhe 8 maj “për të afirmuar angazhimin e Shteteve të Bashkuara për sugurinë dhe prosperitetin në Azinë Qendrore”.

Burns do të takojë zyrtarë të lartë kazakë, për të diskutuar çështje që lidhen me sigurinë, politikën dhe ekonominë.
XS
SM
MD
LG