Ndërlidhjet

Azerbajxhani, Gjeorgjia e Turqia mbajnë samit trepalësh


Tbilisi, 6 maj 2014.
Presidentët e Azerbajxhanit, Gjeorgjisë dhe Turqisë janë mbledhur sot në Tbilisi për një samit trepalësh.

Shërbimi për media i presidencës gjeorgjiane ka thënë se tre liderët do të diskutojnë për “rezultatet e bashkëpunimit 20-vjeçar në ekonomi, tregti, transport dhe energji”.

Për samitin trepalësh është rënë dakord kur presidenti i Gjeorgjisë, Giorgi Margvelashvili, ka vizituar Turqinë dhe Azerbajxhanin muaj më parë.
XS
SM
MD
LG