Ndërlidhjet

Jahjaga vazhdon bisedimet për datën e zgjedhjeve


Presidentja Atifete Jahjaga
Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, vazhdon sot konsultimet me përfaqësuesit e të gjitha partive politike në vend, si dhe me kryetaren e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, për përcaktimin e datës për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamnetare në Kosovë.

Këto bisedime pasojnë shpërndarjen e Kuvendit të Kosovës të mërkurën.

Thuhet se disponimi i partive politike është që data e zgjedhjeve të jetë 8 ose 15 qershori.
XS
SM
MD
LG