Ndërlidhjet

Tërmet me magnitudë 6.8 në Meksikë


ilustrim
Një tërmet me magnitudë 6.8 tronditi Meksikën të enjten, duke shkundur vrullshëm ndërtesat dhe duke bërë që njerëzit të evakuohen nga to.

Hulumtimi Gjeologjik i SHBA-ve tha se epiqendra e tërmetit ishte në shtetin perëndimor meksikan të Guerreros, në një thellësi cekët prej vetëm 10 kilometrash.

Nuk raportohet për ndonjë dëm të madh.
XS
SM
MD
LG