Ndërlidhjet

Në Minsk sot fillon Kampionati Botërorë i Hokejit


Ilustrim
Edicioni i 78-të i Kampionatit Botërorë të Hokejit do të filloj sot në Minsk.

Në turneun që do të zgjatë deri me 25 maj, do të marrin pjesë përfaqësuesit e 16 vendeve.

Në ditën e parë të kampionatit, përkatësisht sot, Rusia do të përballet me Zvicren, Franca me Kanadanë dhe Shetet e Bashkuara me Sllovakinë.

Këto lojra mbahen në staduime të reja të cilat i ka ndërtuar Bjellorusia.

Mbajtja e lojrave në Minsk, është diskutuar shumë për shkak të mosperspektimit të të drejtave të njeriut në këtë vend.
XS
SM
MD
LG