Ndërlidhjet

Sulm në Afganistan, 11 policë të plagosur


Farah...
Zyrtarët afganë thonë se militantët talibanë kanë organizuar një sulm një pikë kontrolli policor të largët në provincën perëndimore Farah, duke plagosur të paktën 11 oficerë të policisë.

Zyrtarët e policisë në Farah tha se më shumë se 100 kryengritës ishin të përfshirë në sulm.

Militantët morën një tank, një kamion, disa armë dhe municion.

Rreth 25 policë dhe trupa të ushtrisë janë detyruar të braktisin shkurtimisht pikën e kontrollit dhe thirrën për përforcime.

Zyrtarët thanë se të paktën pesë militantë u vranë dhe rreth 20 të tjerë u plagosën në shkëmbimin e zjarrit me policinë.
XS
SM
MD
LG