Ndërlidhjet

Zjarri në burgun e Floridës, incident


Hetuesit thonë se një shpërthim vdekjeprurës në një burg të Floridës duket se është shkaktuar nga gazi natyror, por nuk specifikojnë nëse dikush është fajtor për rrjedhjen.

Zyra shtetërore e zjarrit, në një deklaratë për shtyp të premten tha se hetuesit e kanë përfunduar punën e tyre në burgun e shkatërruar të Escambias.

Autoritetet thonë se shpërthimi duket të jetë incident.

Dy të burgosur vdiqën dhe një oficer u paralizua. Gati 200 njerëz të tjerë u plagosën.
XS
SM
MD
LG