Ndërlidhjet

Nisi rikthimi i sirianëve në Homs


Homs - foto arkivi
Qindra sirianë janë kthyer në shtëpitë e tyre në Homs, për herë të parë pas gati dy vjetësh.

Rikthimi pason një marrëveshje midis qeverisë dhe forcave opozitare për tërheqjen e rebelëve nga zona.

Guvernatori i Homsit, Talal Barazi, i ka thënë agjencisë së lajmeve Sana se lagjet e Homsit “janë të sigurta, pa armë dhe pa kryengritës”.
XS
SM
MD
LG