Ndërlidhjet

Zyrtarët afganë thonë se një grup talibanësh ka sulmuar një zyrë të Departamentit të Drejtësisë në provincën lindore, Nangarhar.

Zëdhënësi i policisë lokale, Hazrat Husssain Mashriqwal, ka thënë se luftimet janë duke vazhduar midis forcave të sigurisë dhe militantëve brenda ndërtesës, në kryeqytetin e provincës, Xhalalabad.

Nuk ka raporte për viktima.

Në një tjetër zhillim, Ministria e Brendshme e Afganistanit ka thënë se dy raketa janë hedhur sot në aeroportin ndërkombëtar të Kabulit, por nuk kanë shkaktuar viktima.
XS
SM
MD
LG