Ndërlidhjet

Rusia heton ish-zv/shefin e policisë së Moskës


Moskë - foto arkivi
Autoritetet ruse kanë nisur hetimet kundër ish-zëvendësshefit të policisë së Moskës.

Zëdhënësi i Komitetit Hetues të Rusisë, Vladimir Markin, ka thënë se gjenerali Vladimir Morozov dyshohet për abuzime të zyrës dhe se do të merret në pyetje se shpejti.

Morozov ka dalë në pension javën e kaluar.
XS
SM
MD
LG