Ndërlidhjet

Presidenti i Francës arrinë në Gjeorgji


Presidenti i Francës, Francois Hollande
Presidenti i Francës Francois Hollande ka arritur sot në Tbilisi të Gjeorgjisë.

Hollande ka arritur në këtë shtet në ditën e tretë të vizitës së tij në shtetet e Kaukazit jugor.

Hollande gjithashtu e ka vizituar edhe Azerbajxhanin.

Hollande do të takohet me homolohun e tij gjerorgjain Giorhi Margvelashbili dhe me kryeministrin Irakli Garibashvilli.

Ai do të mbajë një fjalim edhe në forumin ekonomik gjeorgjiano-francez, që do të mbahet sot në Tbilisi.
XS
SM
MD
LG