Ndërlidhjet

Vriten 7 ushtarë ukrainas në lindje


Kramatorsk
Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës ka thënë se shtatë ushtarë janë vrarë në një pritë nga rebelët pro-rusë në lindje të vendit.

Ministria ka thënë se automjetet e ushtarëve janë sulmuar jashtë qytetit Kramatorsk me granata dhe armë automatike.

Kramatorsku është njëri nga disa qytetet lindore të Ukrainës, ku separatistët pro-rusë kanë marrë kontrollin.
XS
SM
MD
LG