Ndërlidhjet

Së paku 34 persona janë vrarë të martën nga një valë sulmesh në Irak.

Sulmet kanë ndodhur derisa shiitët shënojnë ditëlindjen e imamit Ali, kushëri i Profetit Muhammad dhe martiri më i shenjtë i shiitëve.

Së paku nëntë makina bombë kanë shpërthyer në Bagdad.

Sulme ka pasur edhe në qytetin Balad.

Iraku është duke kaluar nëpër dhunën më të keqe qysh nga konflikti sektar më 2007-2008.
XS
SM
MD
LG