Ndërlidhjet

Tre astronautë janë kthyer në Tokë, pasi kanë kaluar gjysmë viti në bordin e Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës.

Kapsula ruse Soyuz, me astronautët Mikhail Tyurin nga Rusia, Rick Mastracchio nga Shtetet e Bashkuara dhe Koichi Wakata nga Japonia, ka zbarkuar në Kazakistan.

Tre astronautë të tjerë kanë mbetur në bordin e Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës, i cili ndodhet rreth 418 kilometra mbi Tokë.

Ndërkaq, tre të tjerë do të nisën drejt Stacionit më 28 maj.
XS
SM
MD
LG