Ndërlidhjet

Gjashtë të vdekur nga dy shpërthime në Bagdad


Ilustrim
Të paktën gjashtë persona janë vrarë dhe më shumë se 10 të tjerë janë plagosur, si rezultat i dy shpërthimeve që kanë ngjarë sot në qendër të kryeqytetit irakian.

Policia thotë se një shpërthim ka ngjarë sot në mëngjes në lagjen Karrada të Bagdadit, në një makinë që ishte e parkuar.

Disa raporte thonë se ky ishte një bombardim vetvrasës.

Pak minuta më vonë një person e ka hedhur vetën në erë në portin e një zyreje të qeverisë.

Së paku tre policë janë në mesin e të vdekurve.

Dhuna vjen dy ditë pas një vale të sulmeve në Irak.

Nga nëntë bomba që kanë ngjarë gjatë këtyre dy ditëve, janë vrarë së paku 40 persona.
XS
SM
MD
LG