Ndërlidhjet

Azerbajxhani e ka shpallur fajtor gazetarin Hasimli


Ilustrim
Një gjykatë në Azerbajxhan e ka shpallur fajtor gazetarin e pavarur Parviz Hasimli për posedim të paautorizuar të armëve.

Hasimli është redaktor në ueb-faqen “Moderator” dhe është gjithashtu gazetar në gazetën opozitare “Bizim Yol”.

Ai i tha gjykatës në Baku se gjatë mbajtjes në paraburgim është rrahur dhe keqtrajtuar.
Mbështetësit e tij, thonë se rasti ndaj Hasimlit, është i motivuar politikisht.
XS
SM
MD
LG