Ndërlidhjet

Përfundon afati i aplikimit të subjekteve politike për certifikim


Ilustrim
Afati i aplikimeve të subjekteve politike për certifikim ka përfunduar mbrëmë në mesnatë.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve dhe zyra për Regjistrim të Partive Politike dhe Certifikim, ka bërë të ditur se për certifikim kanë aplikuar 31 subjekte politike.

Prej tyre janë: 18 parti politike, një kandidat i pavarur, 4 koalicione dhe 7 iniciativa qytetare.
XS
SM
MD
LG