Ndërlidhjet

Këtë javë, ceremonia e varrimit për ushtaren e vrarë


Ilustrim
Ceremonia e varrimit për ushtaren amerikane, Heidi Ruh, pritet të mbahet këtë javë.

Rreshterja Ruh është qëlluar më 9 maj me armë zjarri, në një shteg vrapimi në kampin e forcave amerikane në Kosovë, Bondsteel, afër Ferizajt.

Shkaku dhe rrethanat e vrasjes janë ende në procedura hetimore.

Heidi Ruh, nënë e dy fëmijëve, kishte arritur në muajin shkurt në Kosovë, në kuadër të njësisë për kujdes shëndetësor.

Paraprakisht ka shërbyer edhe në Afganistan.
XS
SM
MD
LG