Ndërlidhjet

Biden viziton sot Rumaninë


Nënpresidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden.
Nënpresidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, arrin sot në Rumani, për të siguruar Bukureshtin rreth angazhimit të Amerikës në rajon.

Në Bukuresht, ai do të takojë presidentin rumun, Traian Basesu, dhe zyrtarë të tjerë.

Ai po ashtu do të bisedojë me shoqërinë civile të Rumanisë dhe do të takojë trupat amerikane dhe rumune gjatë një stërvitjeje të përbashkët.

Vizita vjen në kohën e tensioneve në Ukrainë.

Nga Rumania, Biden do të udhëtojë drejt Qipros.
XS
SM
MD
LG