Ndërlidhjet

Arratiset Sami Lushtaku dhe dy të tjerë


Ilustrim
Ushtruesi i detyrës së komisarit të burgjeve në Kosovë, Shemsi Hajrizi, ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë se tre të paraburgosur, që gjendeshin për trajtim në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, janë arratisur sot.

Sipas tij, bëhet fjalë për të paraburgosurit: Sami Lushtaku, Ismet Haxha dhe Sahit Jashari.

Të tre këta janë pjesë e lëndës së njohur si Grupi i Drenicës, të cilët akuzohen për kryerje të krimeve të luftës.
XS
SM
MD
LG