Ndërlidhjet

Së paku dhjetë viktima nga sulmet në Siri


Ilustrim
Së paku dhjetë persona janë vrarë në Siri, si rezultat i hedhjes së raketave nga helikopterët ushtarakë në qytetin verior Azaz.

Observatori për të drejtat e njeriut i Sirisë me bazë në Londër, thotë se si rezultat i këtyre bombardimeve, shumica nga të vrarët janë fëmijë.

Qytetet Azaz dhe Marea, janë atualisht arenë luftimesh në mes të militantëve dhe ushtrisë siriane.

Rreth 160 mijë persona janë vrarë në Siri që nga fillimi i luftës në vitin 2011.
XS
SM
MD
LG