Ndërlidhjet

Zahiti: Dyshime për mjet shpërthyes në një objekt gjykate në Vushtrri


Ilsutrim
Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti, ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë se autoritetet e rendit kanë marrë një informacion se "në një pjesë të Gjykatës Themelore të Mitrovicës, e cila vepron në Vushtrri, dyshohet se është vendosur një mjet shpërthyes".

Zahiti tha se frocat e rendit kanë ndërmarrë masat e nevojshme për siguri dhe policia është duke pritur ekipet e specializuara për ta kontrolluar objektin.
XS
SM
MD
LG