Ndërlidhjet

Njëzeteshtatë policë janë marrë peng nga talibanët në provincën Badakshan të Afganistanit.

Radio Afganistani i Lirë citon shefin e policisë në Badakshan, gjeneralin Fazeluddin Ayar, të ketë thënë se policët kanë qenë duke luftuar talibanët nga brendia e një shpelle në qarkun Jamgan.

Pleqtë e fshatit kanë negociuar më pas arëmpushimin dhe zyrtarët policorë janë pajtuar që të dorëzojnë armët dhe të tërhiqen nga talibanët.

Ayar ka thënë se po zhvillohen kërkime për të gjetur zyrtarët e zhdukur.
XS
SM
MD
LG