Ndërlidhjet

Forcat ajrore amerikane nisin një satelit top-sekret


Ilustrim
Një raketë Atlas V pa pilot, u dërgua jashtë nga Stacioni i Forcave Ajrore në Cape Canaveral të SHBA-së.

Raketa ngriti një satelit për Zyrën Kombëtare të Zbulimit, e cila harton, ndërton dhe fluturon satelitët e zbulimit të Amerikës.

Misioni është klasifikuar sekret, për arsye të sigurisë kombëtare dhe nuk ka detaje në dispozicion në lidhje me satelitin.
XS
SM
MD
LG