Ndërlidhjet

Të paktën 16 të vrarë në një sulm në Irak


Dy shpërthime vetëvrasëse që kishin në shënjestër pelegrinët shiitë në Bagdad, vranë të paktën 16 njerëz dhe plagosën dhjetëra të tjerë të enjten, pavarësisht masave të rrepta të sigurisë, thanë zyrtarë të sigurisë së Irakut dhe zyrtarët mjekësorë.

Sulmet ndodhën në Mensuri, në perëndim të Bagdadit, derisa pelegrinët po përgatiteshin për të përkujtuar vdekjen e një figure të nderuar të Islamit shiitë.
XS
SM
MD
LG