Ndërlidhjet

Rusia dhe Çekia, pjesë e gjysëmfinales në hokej


Ilustrim
Në kuadër të Kampionatit Botëror në Hokej që po mbahet në Misnk të Bjellorusisë, Rusia dhe Çekia kanë fituar ndaj ekipeve kundërshtare, ndërsa janë renditur si gjysëmfinaliste.

Rusia në lojën e fundit e ka mundur Francën me rezultat 3:0 dersia Çekia ka fituar me një rezultat 4 me 3 ndaj shteteve të Bashkuara.

Bjellorusia ndërkaq ka humbur nga Suedia

Në gjysëmfinale Rusia do të luaj me Suedinë më 24 maj ndërsa në të njëjtën ditë ekipi çek do të luaj kundër atij finlandez.

Fituesit nga ndeshtejt gjysëmfinale do të luajnë ndaj njëri tjetrit për titullin botëror që do të mbahet më 25 maj.
XS
SM
MD
LG