Ndërlidhjet

Sonte zhvillohet ndeshja finale e Ligës së Kampionëve.

Dy ekipet e Madridit, Reali dhe Atletico, do të përballen me njëri-tjetrin në stadiuimin e Lisbonës Estadio da Luz.

Kjo është hera e parë që në finalen e Ligës së Kampionëve ballafaqohen dy ekipe të të njëjtit qytet.

Atletico Madridi sivjet është fitues i Ligës së parë të Spanjës, Primera Division.
XS
SM
MD
LG