Ndërlidhjet

Grupi islamik Al Shabab ka sulmuar ndërtesën e Parlamentit të Somalisë në Mogadishu, dukë vrarë së paku shtatë persona.

Sulmi ka nisur me një shpërthim të makinës bombë, për të pasuar me të shtëna me armë zjarri në drejtim të kompleksit.

Disa ligjvënës kanë qenë në parlament në kohën e sulmit.

Zëdhënësi i i Al Shababit, Sheikh Abdiasis Abu Musab, ka thënë se grupi i tij është përgjegjës për sulmin dhe se luftimet janë duke vazhduar.
XS
SM
MD
LG