Ndërlidhjet

Një tërmet prej 6.4 shkallësh të Richterit ka goditur Greqinë, por pa viktima në njerëz.

Epiqendra është regjistruar në Detin Egje, në jugperëndim të ishullit Samotraki, në një thellësi prej 20 kilometrash.

Tërmeti është ndjerë edhe në Maqedoni, Serbi dhe Turqi.
XS
SM
MD
LG