Ndërlidhjet

Së paku tre persona janë qëlluar për vdekje pranë një muzeu hebre në Bruksel.

Një person i katërt është plagosur rëndë.

Mediat belge raportojnë se sulmi ka ndodhur rreth orës 15:50.

Zëvendëskryeministri i Belgjikës, Didier Reynders, i cili ka qenë në mesin e njerëzve të parë që ka arritur në vendin e ngjarjes, ka thënë se është i tronditur nga sulmi dhe se mendon për viktimat.

Sulmuesi i dyshuar thuhet se është larguar me një makinë.
XS
SM
MD
LG