Ndërlidhjet

Tërmet dhe stuhi në Shkup

Përderisa tërmeti me intensitet prej 5-6 shkallësh, sipas matjeve mikroseizmike evropiane, ka shkaktuar dridhje, kryeqytetin maqedonas e ka kapluar vërshimi i madh, pas kohës së keqe, që është përcjellë me shi, breshër dhe me erë të fortë.

XS
SM
MD
LG