Ndërlidhjet

Kina ka njoftuar se policia e këtij vendi i ka shkatërruar 23 grupe terroriste dhe ekstremiste fetare vetëm gjatë këtij muaji si dhe i ka arrestuar mbi 200 persona të dyshuar.

Operacionet për shkatërrimin e grupeve terroriste, janë ndërmarrë në rajonin e trazuar perëndimor, Xinjiang.

Kjo është deklarata e parë e bërë nga Kina që nga fillimi i aksionit të javës së kaluar ku në kryeqytetin kinez, si rezultat i një sulmi terrorist, ishin vrarë së paku 34 persona.
XS
SM
MD
LG