Ndërlidhjet

Obama mban sot fjalimin për politikën e jashtme


Presidenti i SHBA-së, Barack Obama.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, do të mbajë sot fjalim për politikën e jashtme, në Akademinë Ushtarake të SHBA-së në Uest Point.

Fjalimi pritet të zbulojë në detaje qëndrimet e presidentit për rolin e SHBA-së në botë, si dhe të prekë çështjet si programi bërthamor i Iranit, çarmatimi kimik i Sirisë, Rusia dhe Ukraina.

Zëvendëskëshilltari për Siguri Kombëtare, Ben Rhodes, ka thënë pak ditë më parë se politika e jashtme e SHBA-së do të duket shumë më ndryshe.
XS
SM
MD
LG