Ndërlidhjet

Putin dhe Hollande takohen më 5 qershor


Foto arkivi
Një ndihmës i afërt i presidentit rus, Vladimir Putin, ka thënë se ky i fundit do të diskutojë krizën në Ukrainë me presidentin e Francës, Francois Hollande, gjatë një takimi që do të zhvillohet në Paris më 5 qershor.

Ky do të jetë takimi i parë i Putinit me liderin e një fuqie perëndimore prejse Rusia ka aneksuar Krimenë në muajin mars.

Yuri Ushakov po ashtu ka thënë se operacionet e ushtrisë së Ukrainës në lindje, bllokojnë edhe më shumë krizën.
XS
SM
MD
LG