Ndërlidhjet

Afganistan: Në 24 orët e fundit - janë vrarë 23 militantë


Pjesëtarë të forcave të sigurisë së Afganistanit në provincën Helmand
Autoritetet afgane thonë se 23 militantë janë vrarë dhe 7 të tjerë janë plagosur në operacionin e fundit të sigurisë në gjithë vendin.

Ministria e bendshme ka njoftuar sot se forcat e sigurisë së Afganistanit kanë ndërmarrë operacion në disa provinca, përfshirë Nangarharin, Baghlanin, Samangamin, Kunduzin dhe Helmandin, gjatë 24 orëve të fundit.

Gjatë këtij operacioni, i cili ka filluar dje, poashtu, janë arrestuar 13 militantë.
XS
SM
MD
LG