Ndërlidhjet

'Maleficent' në krye të filmave më të shikuar


Ilustrim
Filmi i fundit me Angelina Jolie, “Maleficient”, prodhim i “Walt Disney”, ka dal në krye të filmave që është shikuar më së shumti në Amerikën veriore.

Brenda fundjaves, filmi që mbështetët në tregimin e “Bukuroshes së Fjetur” ka fituar 70 milionë dollarë.

Filmi ku Angelina Jolie e luan rolin e personazhit negativ, dhe ku janë përdorur shumë efekte speciale, e ka lënë shumë mbrapa filmin “X-Men, Days of Future Past” i cili fitoj vetëm 32.6 milionë dollarë në kinematë e SHBA-ve dhe Kanadasë.
XS
SM
MD
LG