Ndërlidhjet

Luftime të reja në lindje të Ukrainës


Slloviansk
Raportet e mediave flasin për luftime të reja jashtë qyteteve Slloviansk dhe Kramatorsk në lindje të Ukrainës.

Ministri i Brendshëm, Arsen Avakov, ka shkruar në Facebook se pranë Sllovianskut, ka shkëmbim intensiv të zjarrit.

Ai ka thënë se automjetet e blinduara të Ukrainës janë goditur me granata nga separatistët pro-rusë.

Raporte për viktima nuk ka.
XS
SM
MD
LG