Ndërlidhjet

Putini është i gatshëm të takojë Obamën


Presidenti rus, Vladimir Putin.
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka thënë se është i gatshëm për dialog me presidentin e Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, porse kjo “është zgjedhje e tij”.

Ai i ka bërë këto komente për një transmetues francez.

Putin dhe Obama, këtë javë, do të qëndrojnë në Francë, ku do të kujtohet 70-vjetori i zbarkimit të forcave aleate në Normandi.

Putini po ashtu ka akuzuar administratën e Shteteve të Bashkuara për “hipokrizi”, në “përpjekjet e saj agresive për të izoluar Rusinë për shkak të aksioneve të saj në Ukrainë”.
XS
SM
MD
LG