Ndërlidhjet

Mbi 300 separatistë të vrarë në Slloviansk


Slloviansk
Ushtria e Ukrainës ka thënë se forcat e saj kanë vazhduar ofensivën kundër rebelëve pro-rusë që kontrollojnë qytetin e Sllovianskut.

Një zëdhënës i të ashtuquajturit “operacion antiterrorist” ka thënë se mbi 300 luftëtarë separatistë janë vrarë dhe rreth 500 të tjerë janë plagosur në 24 orët e fundit.

Separatistët i mohojnë këto shifra, të cilat nuk mund të konfirmohen në mënyrë të pavarur.

Zëdhënësi ukrainas, Vladyslav Seleznyov, ka thënë se dy ushtarë janë vrarë dhe 45 të tjerë janë plagosur në ofensivë.
XS
SM
MD
LG