Ndërlidhjet

14 persona janë vrarë gjatë një sulmi që besohet se është kryer nga militantë të Al Kaedës kur këta të fundit e sulmuan një pikë kontrolli ushtarake në krahinën jugore të Shabwa, njofton ministria e mbrojtjes së këtij shteti.

Në Jemen operon Al Kaida në Gadishullin Arabik, një nga grupet më të fuqishme të organizatës terroriste.

Në mesin të vrarëve janë tetë ushtarë dhe gjashtë luftetarë fisnor, aleat të qeverisë jemenase.

Presidenti Abd Rabbu Mansour, ka thënë në prill se Jemeni është në luftë me Al Kaedën.
XS
SM
MD
LG