Ndërlidhjet

Farina i dërgon telegram ngushëllimi Presidentes së Kosovës


(Ilustrim)
Forcat e NATO-s në Kosovë, KFOR kanë dërguar mediave një telegram ngushëllimi për ngjarjen tragjike të Obiliqit.

“Komandanti i Forcës së Kosovës (KFOR), general-major Salvatore Farina i shprehë ngushëllimet e tij dhe të kontigjentit shumëkombësh të KFOR-it pranë NATO-s tek presidentja e Kosovës, zonja Atifete Jahjaga duke ndarë “ndjenjat e dhembshurisë së thellë dhe afërsisë me familjet e personave që kanë humbur jetën dhe duke iu dëshiruar të lënduarve shërim sa më të shpejtë”, thuhet në telegramin e KFOR-it.
XS
SM
MD
LG