Ndërlidhjet

Sharapova e fiton French Open


(Ilustrim)
Tenistja ruse, Maria Sharapova e ka fituar “French Open” duke e mundur rumunen, Simona Halep, 30 në sete.

Përballja e 7 qershorit zgjati 3 orë e dy minuta, përballja e dytë më e gjatë e këtij turneu.

Sharapova me këtë çmim, e ka fituar titullin e pestë të Grand Slam pas Wimbledon 2004, US Open më 2006 dhe Australian Open më 2008.

Sharapova e kishte fituar French Open edhe më 2012.

Tenistja ruse momentalisht është e shtata në listën botërore të tenisteve.
XS
SM
MD
LG