Ndërlidhjet

Nadal dhe Gjokoviq luajnë për titullin e French Open


Gjokoviq dhe Nadal - foto arkivi
Tenisti spanjoll, Rafael Nadal, dhe ai serb, Novak Gjokoviq, përballen sot për titullin e turneut “French Open”.

Dy tenistët kanë luajtur 41 herë me njëri-tjetrin në të kaluarën.

Ndeshja e sotme është takimi i tyre i 12-të në një turne Grand Slam.

Finalja e meshkujve vjen një ditë pasi tenistja ruse, Maria Sharapova, ka fituar turneun French Open në katergorinë e femrave.
XS
SM
MD
LG