Ndërlidhjet

Sulmohen partitë kurde, 23 të vrarë


Tuz Khurmatu, 9 qershor 2014.
Zyrtarët thonë se dy kamiona bombë kanë sulmuar zyrat e dy partive politike kurde në veri të Irakut, duke vrarë së paku 28 njerëz.

Shalal Abdul, kryebashkiak i qytetit Tuz Khurmatu, ka thënë se sulmet kanë ndodhur rreth mesditës.

Në shënjestër të tyre kanë qenë zyrat e Unionit Patriotik të Kurdistanit dhe Partisë Komuniste të Kurdistanit.
XS
SM
MD
LG