Ndërlidhjet

Irak: 15 të vrarë nga sulmi në funeral


Irak - foto arkivi
Një sulm me bombë në një funeral në Bakuba të Irakut ka vrarë së paku 15 njerëz dhe ka plagosur disa të tjerë.

Policia ka thënë se sulmi ka ndodhur në funeralin e një profesori sunit, i cili është qëlluar për vdekje më 9 qershor.

Dhuna është rritur në mënyrë dramatike muajve të fundit në Irak.

Militantët sulmojnë vazhdimisht qytetet dhe ngjarjet që mbledhin grupe të mëdha njerëzish, përfshirë funerale.
XS
SM
MD
LG