Ndërlidhjet

Përleshje në prag të nisjes së Kupës së Botës


Ilustrim
Policia në Sao Paolo të Brazilit ka përdorur gazin lotsjellës për të shpërndarë një protestë kundër Kampionatit Botëror të Futbollit, vetëm pak orë para se në qytet të luhet ndeshja e parë.

Raportet thonë se së paku një person është arrestuar.

Protestuesit kanë thënë se kanë planifikuar të marshojnë pranë stadiumit ku do të mbahet ceremonia e hapjes.

Protestuesit kundërshtojnë shpenzimet që janë bërë për organizimin e turneut.

Kampionati nis sot me ndeshjen midis Brazilit dhe Kroacisë.
XS
SM
MD
LG