Ndërlidhjet

Tre tanke ruse hyjnë në lindje të Ukrainës


Ilustrim
Ministri i Brendshëm i Ukrainës, Arsen Avakov, ka thënë se tre tanke ruse dhe automjete të tjera ushtarake kanë kaluar kufirin nga Rusia dhe kanë hyrë në lindje të Ukrainës, përkatësisht në zonat që kontrollohen nga separatistët.

Ai ka thënë se tanket kanë hyrë në lindje pavarësisht premtimeve të Moskës për të forcuar kontrollin kufitar.

Rusia mohon se ndihmon separatistët.
XS
SM
MD
LG