Ndërlidhjet

Putin e Poroshenko flasin për Ukrainën


Poroshenko dhe Putin - Foto arkivi
Kremlini ka thënë se presidenti rus, Vladimir Putin, ka biseduar në telefon me homologun ukrainas, Petro Poroshenko.

Zëdhënësi i Putinit, Dmitry Peskov, ka thënë se Poroshenko ka informuar presidentin rus me planin e tij për zgjidhjen e krizës në juglindje të Ukrainës.

Peskov po ashtu ka thënë se dy liderët kanë biseduar për marrëdhëniet dypalëshe.

Detaje të tjera nuk janë bërë të ditura.
XS
SM
MD
LG