Ndërlidhjet

Futboll: Anglia dhe Italia luajnë në xhunglën e Amazonës


Pamje nga takimi Brazili - Kroacia 3:1 në hapje të kampionatit
Në kuadër të programit të sotëm në Kampionatin Botëror të Futbollit në Brazil, zhvillohet edhe takimi i Grupit D, Anglia – Italia.

Kjo ndeshje zhvillohet në stadiumin e ri në qytetin e largët Manaus, dhe janë paraqitur spekulime lidhur me ndikimin eventual të lagështisë së xhunglës braziliane në lojtarë.

Në kudër të këtij grupi sot luhet edhe ndeshja Uruguaji – Kosta-Rika.

Mbrëmë vonë, Holanda i shkaktoi disfatë të thellë kampionit aktual botëror, Spanjës, me rezultat 5:1, në ndeshjen e Grupit B.
XS
SM
MD
LG